GÜNCEL

Saliha Eren : HERŞEYİN SUÇLUSU AKP!

Tarih
08 Haziran 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Saliha Eren

8 Haziran 2015

"Şimdi ne olacak" diye soruyor herkes…  Muhalefet bile şaşkın çıkan sonuçlardan. “Abi biraz ders alsınlar dedik. ” diyenler mi dersiniz, “Ya HDP barajı geçse yeterdi. Niye böyle oldu ki şimdi” diyenler mi … Çıkan sonuçların en çok MHP ye yaradığını konuşanlar…  Bu sonucu HDP’nin bile beklemediğini söyleyenler vs..

Bu seçimin sonuçlarının faturasını henüz AKP dışında kimseye çıkarma şansımız yok. CHP için elimizde genel başkanının içeriği belirsiz söylemleri dışında, MHP için çözüm sürecine duyulan tepkiden ötürü aldıkalrı oylar dışında, HDP için ise Erdoğan’a ve AKP politikalarına düşman herkesin destek verdiği imaj çaışması dışında pek bir değerlendirme kriterimiz yok açıkçası…

Suçlu gerçekten AKP midir? Bir düşünelim…

13 yıllık bir iktidar tecrübesi,  yapılan pek çok hatayı mazur görme şansını elimizden alıyor. AKP’nin en büyük yanlışlığı yaptıklarını anlatamamaktı.

Kobani meselesinden dolayı Kürt oylarının AK Partiden HDP’ye kaydığını söyleyenler haklı. Çünkü AKP koyunlarıyla birlikte kapılarını açarak ülkeye aldığı insnaları KÜRTLERİ kurtarıyoruz diye teneke çalarak anlatmadı.

KOBANİ diye bağıranlar mesele için hiçbir şey yapmazken TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ on binlerce insana barınma imkanı sağladı, besledi,korudu ama BUNU ANLATAMADI.

MHP’liler AKPARTİ bizi TÜRK kimliğinden uzaklaştırıyor derken haklıydı. Çünkü AK Partinin siyaseten hiçbir şey yapılamayan Doğu Türkistan’a kurduğu ticaret ağı sayesinde Doğu Türkistan halkının ne kadar rahatladığını kim bilecekti. Bıraksanız D. Türkistan’ı haritada bulamayacak, TİKA’nın mamur ettiği Hoca Ahmed Yesevi Türbesi, Orhun Hitabelerinin nerede olduğunu söyleyemeyecek insanlar  insanlar bize milliyetçilik taslıyorsa evet, AKPSuçludur.

Apo’nun idam edilmemesini garanti altına alan belgede imzası bulunan MHP lideri, bugün HDP’yi meclise AKP’nin soktuğunu söylüyorsa haklıdır. Artık insanlar ölmüyor. Artık kendimizi TÜRK hissedecek kadar  coşamıyoruz şehit cenazeleri olmadan. AKPsuçludur.

Yine KOBANİ’ye dönelim.  Kobani için yapılan bütün yardım çağrılarında, uluslar arası medya dahil kullanılan bütün resimelr Türkişyesınırı ve Türkiyedeki kamplardandı. Bunu biliyor muydunuz?Türkiye insani vazifesini  yerine getirip Kobanili’lere kapılarını açıp kamplara yerleştirdi ve birileri oradan çektiği fotoğraflarla KOBANİ çığlıkları attı, AK Partiyi suçladı, dünya çapında kampanyalar yaptı. Kobaniye gelen yardımlar iki kanaldan geldi. Türkiye tarafından Kobani’lilere yiyecek, koruma ve yardım olarak. ABD tarafından PKK’ya silah olarak. Yani AKPsuçluydu.

Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti hükümeti olan bir parti olarak kendisini IŞİD gibi parazit türedi bir terör örgütüyle ilişkilendirenlere gerekli yaptırımları uygulamadı. Bir medya mensubu , sıradan vatandaş veya siyasetçi farketmeden böyle bir şeyin imasının dahi Türkiye Cumhuriyeti Devketine ihanet olduğunu bile bile sırf demokratik haklara saygılı olma ilkesinden dolayı harekete geçmedi.

Erdoğan’ın “hayatıma mal olsa bile vazgeçmem” dediği bir çözüm sürecinin nimetlerinden en çok faydalanan HDP olmuştur. Artık sisteme dahil olmuştur. “Emanet oyları” muhafaza edebilmesi için marjinallikten, tehdit ve şiddete dayalı siyaset anlayışından vazgeçmesi gerekli. Onları yumuşamaya mecbur bırakan AK Partidir. Evet, HDP meclise girdiği için AKP suçludur.

Değişen, gelişen  ve görüşü inancı ne olursa olsun kendi vatandaşlarını artık tehdit olarak görmeyen bir anlayışı istemeyen CHP ve zihniyeti haklıdır. Düşmansız, ön yargısız, korkusuz devlet olunmaz. Kürt/Türk, Sünni/Alevi gibi çekişmelerimiz olmadan zihinsel ve siyasi hayatımız söz konusu bile değildir. Bu ayrımları yok ettiği  ve sistemdeki bütün partilerin beslendiği varlık zeminine son verdiği için AKP suçludur.

AKP suçludur. Çünkü başındaki irade vatana sevdalılardan oluşsa da aralardaki arıza tipler halkla diyalogu koparmıştır. AKP suçludur, çünkü reel politiğin böylesi duygusallıklara izin vermediğini bilseler de mazlumlara sahip çıkmışlardır. AKP suçludur, çünkü ne olursa olsun, halkın sağduyusuna güvenmiştir. 

Ve sonuç olarak son sözü halk söylemiştir.  Herkes kendisine düşen dersi ve mesajı alacaktır.

Gemiyi terkeden farelere gelince, asıl gemi vatandır. Parti, cemaat vs. her neyse de vatana, davaya ihaneti kimse unutmayacaktır.

Yazımın başından beri AKP dememe sinir olanlara gelince…  Ben AKP diyorsam da, siz onu AK Parti okuyun.

haberseyret.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

;