GÜNCEL

Ersoy DEDE : OHAL’i herkes hissetsin artık!

Tarih
19 Aralık 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Ersoy Dede
15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL ile ilgili olarak hep aynı şeyi duyduk;

“Eğer terörist değilsen, suçlu değilsen OHAL’i hissetmeyeceksin.”

Bu köşede de zaman zaman yazdık..

“Hangimiz hissediyor OHAL’i” diye sorduk..

Bunu samimiyetle defalarca yazdım ben..

Genellikle OHAL’i en sert tedbirlerle uygulayan Fransa’yla karşılaştırdım..

Ve itiraf ediyorum, bu durumu övmek için oynattım kalemimi..

Evet arkadaşım..

Bizde de OHAL var.. Ama kimse hissetmiyor..

Artık hissetmek istiyorum..

Nasıl ki Türkiye’nin Lideri Recep Tayyip Erdoğan, “Bu bir ‘Milli Seferberlik’ halidir” dediğinde birileri yerinden hopladı..Haa demek ki, daha durumun ciddiyetini kavrayamayanlar var..

Arz edeyim..Tonlarca bomba yüklü arabalarla aramızda dolaşıyorlar.. Sonra da bizi öldürüyorlar..Siz ise iki neye hizmet ettiği belli olmayan zibidinin lafıyla, ‘OHAL şartları nedeniyle bıdıbıdı’ diyorsunuz.. İlk iş olarak mesela; “Şunları şunları yaparsanız terör belâsından da kurtuluruz” diyen işbirlikçi hainleri toplayacaksın.. Ve soracaksın; “Kim dikte ettirdi sana öyle yaparsak ülkede bomba patlamayacağını, çocukların ölmeyeceğini?” Öngörü mü?. Bırak Allah aşkına.. Besbelli ki bu bombaları kim patlatıyorsa pazarlığı da onlar açıyor..Toplayacaksın terör örgütünü lanetler gibi cümleye başlayıp da hükümeti suçlayanları mesela..Samimi bir eleştiri değil çünkü bunlar. Terör örgütlerinin hükümeti zayıf gösterme amacına hizmet eden değerlendirmeler..Şu adamlar bir OHAL’i hissetsinler artık, lütfen..

Ne istiyorlar Türkiye’den?

Terör örgütlerini kullanan güçlerin Türkiye’ye bir şeyler söylemeye çalıştığı çok açık..
Kimse çıkıp da, bu saldırıların, altına imza koyan terör örgütlerinin işi olduğuna inanmamızı beklemesin.. Tertiplenen her terör saldırısının bir konjonktürü var..Kimi zaman bu Atatürk havalimanı saldırısında olduğu gibi, İsrail ve Rusya ile varılan anlaşma oluyor..Kimi zaman Beşiktaş’taki gibi El Babkuşatması..Kimi zaman da belki Kayseri’deki gibi Halep.. Ya da aralarında bunların da olduğu, hükümet modeli değişikliğinin de olduğu, milli savunmanın da olduğu pek çok unsuru içinde barındıran 15 Temmuz… Fakat atladıkları bir şey var..

En son “Seni Başkan yaptırmayacağız” diyen bir kravatlı terörist vardı, nerede bilen var mı?.. Ağa babaları bombalar patlatmaya devam ettiği müddetçe, penceresinden burnunu bile gösteremeyeceği cezaevine alışmaya çalışıyor şu anda..
Yani, her ne istiyorsanız bu memleketten, söyleyeyim.. Alamayacaksınız..

90’ların nesini özledin?

Her terör saldırısından sonra zevzekçe hükümet eleştirisi yapan bir güruh var..
Bunlar böyle kitap bakımından cahil-cühela tipler de değil.. Okumuş etmişler sözüm ona..
Bir ezber var sarıldıkları;“Ülkeyi ne hale getirdiniz?”..Bak arkadaşım.. Ben Kıbrıs Barış harekatından bugüne hayattayım.. Daha eskisini de okudum araştırdım, inceledim.. Senin 70’ler, 80’ler ya da 90’larda memnun olduğun, beğendiğin şey neydi çok merak ettim yemin ederim.

Star
19 Aralık 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Abdullah

    20 Aralık 2016 09:30
    0 0
    Doğru tesbit.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;