EKONOMİ

TÜSİAD Başkanı: Endişe duyuyoruz

Tarih
20 Kasım 2016
İzlenme
Kişi
TÜRKONFED’in düzenlediği 20’nci Girişim ve İş Dünyası Zirvesi İzmir Kaya Termal Otel’de yapıldı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes burada yaptığı konuşmada, Türkiye ekonomisinin öngörülebilirliğin azaldığı, güven ve güvenlikte olağanüstü sıkıntıların yaşandığı bir süreçten geçtiğini söyledi.

"TÜRKİYE EKONOMİSİNDE ÖNGÖRÜLEBİLİRLİK AZALDI"

Symes, son dönemde hızlanan ve ardı ardına yaşanan iç ve dış gelişmelerin Türkiye ekonomisi üzerinde giderek daha büyük etki yarattığını söyledi. Türkiye ekonomisinin, öngörülebilirliğin azaldığı, güven ve güvenlikte olağanüstü sıkıntıların yaşandığı bir süreçten geçtiğini belirten Symes, şunları söyledi:

"ENDİŞE DUYUYORUZ"

"Veriler, ekonomik büyümenin ciddi boyutlarda yavaşladığını, işsizliğin uzun zamandır hiç olmadığı kadar yükseldiğini gösteriyor. Son iki haftadır hızlı bir şekilde yükselen döviz kurunun, enflasyon beklentileri ve dolayısıyla uzun vadeli faizler üzerinde yaratacağı olumsuz etkilerden, fazlasıyla endişe duyuyoruz. Aynı zamanda, en önemli ticaret ortağımız olan Avrupa Birliği ile uzun zaman süren ve çeşitli aksamalarla sekteye uğrayan müzakere sürecinin neredeyse kopma noktasına geldiği algısı bizleri ciddi şekilde endişelendiriyor. Sınır ötemizdeki Suriye ve Irak operasyonlarının yarattığı riskler gün geçtikçe büyüyor"


İDAM TARTIŞMALARI VE AB İLİŞKİLERİNDEN DE KAYGI DUYMUŞTU

Diğer yandan Symes, idam cezası tartışmaları ve AB ile son günlerde yaşanan gerginlikten dolayı kaygılı olduğunu söylemişti.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • seven

    20 Kasım 2016 23:53
    0 0
    Taabiki endişe duyar Hanım Efendi, onların temsil ettiği oluşum Türkiyenin ve müslüman dünyasının duşmanı olan para faiz baronlarının, sömürgecilerin uşakları ve ülkelerinin milli çıkrlarına karşı olan sistemin elemanları, onların yamalamaların sonu görüniyoru ve hesap günü yakındır! Bu Dünyada'da hesap vermeleri gerekiyoru nasıl ülkelerini sattıklarına, yamalmaya izin verdiklerine kendi itat ettikleri Uluslar üstü akbabalarına!
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

;