GÜNCEL

'Polislere acıyacak değiliz' yazan şüpheli gözaltında

Tarih
14 Aralık 2016
İzlenme
Kişi
KOSGEB Edirne Şubesi'nde uzman olarak çalışan Serkan Özgücü, İstanbul'da 37'si polis 44 kişinin şehit olduğu terör saldırısının ardından 'Serkan Edir' adıyla kullandığı Twitter hesabında, 'Polislere acıyacak değiliz. Hele Çevik Kuvvetse para karşılığı düzenin bekçiliğini yapıyorlarsa başlarına bir şey gelince ağlamayacaklar' diye yazdı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yazının tespit edilmesinin ardından mahkeme kararıyla Serkan Özgücü'nün evine Terörle Mücadele Şubesi ve Çevik Kuvvet Şubesi ekiplerince baskın düzenlendi.

Özgücü, 'terör propagandası yapmak, suçu ve suçluyu övmek' suçlamasıyla gözaltına alınırken, evinde de arama yapıldı.

Edirne Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen ve Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü'nde doktora öğrencisi olduğu belirlenen Serkan Özgücü, ifadesi için Edirne Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Özücü, hakkındaki soruşturma sürüyor.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hİKMET KESKİN

  14 Aralık 2016 13:47
  1 0
  Ortalık haini zincirini koparmış, kuduz köpek kaynıyor.
 • vatandaş

  14 Aralık 2016 07:58
  2 0
  ya bu ülkedeki düzene uyar ekmeğini yersiniz yada siktir olup gidin şerefsiz doktara yapıyormuş adi köpek vatan evlatlarına hainlik için mi okudun yazıklar olsun sizin gibi eğitim almış şerefsizlere
 • Ibrahim

  14 Aralık 2016 02:11
  2 0
  Bu nasıl bir annayış nasıl bir mantık? Ordaki polis kendi babasının tarlasını değil senin gibi bu memlekette doğmuş ve bu memlekette eğitim almış bazı kansızlardan ordaki sivil vatandaşı koruyor. Herkes senin gibi doktora yapacak değil işte, kimdir kendi canı pahasına sen dahil herkesi korumak zorunda. Yazıklar olsun sana!
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

;