GÜNCEL

Osman Baydemir: Kılıçdaroğlu tutuklanırsa hiç şaşırmayın

Tarih
10 Ağustos 2017
İzlenme
Kişi
HDP tarafından başlatılan Vicdan ve Adalet Nöbeti, Musa Anter Parkı'nda 3'üncü gününde devam etti. Türkiye'deki yargı sistemini eleştiren HDP Sözcüsü Baydemir, "Kılıçdaroğlu tutuklanırsa hiç şaşırmayın, açıkçası ben şaşırmam" dedi.

Burada açıklama yapan HDP Sözcüsü Osman Baydemir şunları söyledi:"Eğer demokrasilerde bir siyasi parti kendini eleştirilere kapatırsa, bir lider kendisine yapılan eleştiriyi vatana ihanetle özdeşleştirirse bunun adı demokrasi olmaz, bunun adı diktatörlük olur. Muhalefetin görevi yol yöntem önermektir ve kimden gelirse gelsin doğruya doğru demektir.
'İktidarı eleştirmek muhalefetin görevi'

Muhalefetin görevinin iktidarı eleştirmek olduğunu vurgulayan Baydemir, Türkiye'deki yargının bağımsızlığına inanmadığını belirterek şöyle konuştu:

"Milletvekilimiz İdris Baluken’in yargılanmasına, suçlarına bakıyoruz. Sadece ve sadece yaptığı konuşmalar ve değerlendirmeler. Bugün burada benim, hükümeti ve AKP’yi eleştirmek görevimdir. Eğer ben bunu yapmazsam halkıma karşı sorumlu olurum. İdris Baluken de bunu yaptığı için tutuklanıyor. Yargı bağımsız diyorsunuz yalan söylüyorsunuz."

'Demokrasi güçlenmezse faşizm güçlenir'

Siyasetçilerin, yazarların, akademisyenlerin eleştiri yaptığı için tutuklandığını belirten Baydemir, "AKP’yi eleştirme suçu, Erdoğan’ı eleştirme suçu adı altında insanlar tutuklanıyor. 'Kılıçdaroğlu tutuklanırsa hiç şaşırmayın, açıkçası ben şaşırmam.' diye konuştu.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • orhan

  11 Ağustos 2017 12:13
  0 0
  osman efendi eleştiri dediğin şey ihanet söz ve fiilleri. milleti enayi yerine koyma ve hakaretleri ne zaman akp yi eleştiri sayıldı. bizi ahmak mı sanıyorsunuz. sizin gibilerin ve malum siyasilerin aynı deliğe pislediğiniz belli. biz hiç şaşırmıyoruz. sizler ürüyün bizler yolumuza devam edelim.
 • mechul

  11 Ağustos 2017 11:56
  0 0
  ŞAŞIRMA VATANA İHANET EDENLERE KARŞI DURANLAR İÇİN KONTROLLÜ DARBE DİYEN BİRİSİ SENCE NEYİ HAK EDİYOR ŞEHİTLERİMİZİN YAKINLARINA GİDİP ONLARIN YÜZÜNE BU NU SÖYLESENİZ YA YA SİZ BİNLERCE KÜRT GENCİNİ DAĞA ÇIKARIP ÖLDÜRMÜYORMUSUNUZ ORDA ADALET OTURMASI YAPACAĞINA BU GENÇLERİN HESABINI VER
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

;