SİYASET

Erdoğan : Bize dokunan hesabını iyi yapsın

Tarih
24 Aralık 2016
İzlenme
Kişi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün İzmir'de Aliağa'da Türkiye'nin ilk yüzen sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) depolama ve gazlaştırma terminali ve Ege Gaz LNG Entegre Tesisleri'nin açılışı ile Tire'de SÜTAŞ Tesisleri'nin açılışına katıldı. Açılışlarda Erdoğan'a Başbakan Binali Yıldırım ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak eşlik etti. Erdoğan törenlerde şöyle konuştu:

İSTİKRAR VE GÜVEN: Türkiye'nin geçtiğimiz 14 yılı tarihinin en çarpıcı başarı hikayesidir. Bu başarının temelindeki iki unsur istikrar ve güvendir. Son yıllarda artan saldırılar hep bu istikrar ve güven iklimini zedelemeye yöneliktir. Türkiye'nin enerjisini ve dikkatini kalkınmadan, gelişmeden, yatırımdan uzaklaştırıp kısır gündemlere, güvenlik kaygılarına, belirsizliğe mahkum etmek isteyenlerin oyunlarına hiçbir zaman gelmedik, gelmeyeceğiz. Bu oyunları da deşifre ettik. Son 3.5 yıldır sosyal çalkantıdan teröre, ekonomik krizden bölgesel çatışmalara kadar her türlü yol denendiği halde gündemimizden kopmadık.

BÖLEMEYECEKLER: Son zamanlarda cereyan etmekte olan terör belasına karşı bakın durmak var mı? Yola devam ediyor muyuz? İstedikleri kadar terör estirsinler. Bu milleti bölemeyecekler. El Bab'ta 16 şehidimiz var. Allah onlara rahmet etsin. Fakat biz ne diyoruz, Biz bir ölürüz, bin diriliriz. İşte El Bab'ta ne oldu. Bakın bini aşkın DEAŞ'lı orada öldürüldü.

GEREĞİNİ YAPARIZ: Boşuna mı biz terörden arındırılmış güvenli bölge diye bir açıklamayı başından beri yaptık. Ama sabır, sabır, sabır, anlamadılar. O zaman dedik "Biz terörün üzerine sadece ülkemizde değil orada da gideceğiz." İşte şimdi El Bab, hamdolsun nerdeyse hallolmak üzere. Silahlı Kuvvetlerimiz, ÖSO ile beraber orayı hallediyor. Diyorlar ki "Bu işin bir diplomatik yanının olması lazım." Olmadığını kim söylüyor. Biz koalisyon güçleriyle beraber çalışıyoruz. Rusya ile, İran ile aynı şekilde. Aynı şekilde Suudi Arabistan, Katar. Bütün bunlarla görü şerek bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bize kimse diplomasi dersi vermesin. Biz dersimizi iyi biliyoruz. Bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla yola devam edeceğiz. Zira bize dokunan hesabını iyi yapsın, dersini alır. Canımız acıyor, farkındayız. Ama onlara da gereğini yaparız.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de kendilerini karşılayan çocuklara oyuncak hediye etti.

'TERÖRÜ TOPRAĞA GÖMECEĞİZ'
"Hiç endişe etmeyin. Bu terör belasını da evvelallah toprağa gömeceğiz ve gömüyoruz. Şu anda El Bab, birileri kurusıkı atıyor. 'Dünyayı biz mi kurtaracağız?' diyor. Yahu dünyayı kurtarma derdi değil bu. Kilis'e bomba düştüğü zaman 'Neredesin hükümet, ey devlet' diyorsun. Kilis'e bomba atanların üzerine gittiğin zaman bu sefer de 'Dünyayı biz mi kurtaracağız'. Ya bunlar ne saf insanlar. Ya tabii gideceğiz."

'OYUN KURAN ÜLKEYİZ'
Başbakan Binali Yıldırım ise yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin önü açık. Türkiye bölgede oyun kuran ülkelerin başında yer almaya devam edecek. Bölgemizdeki dostlukları artıran, düşmanlıkları azaltan politikasıyla gelecek güzel günlerin inşasında başrolü oynayacaktır" dedi.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;