SİYASET

CHP'li Tanal'dan MHP'lilere 'Fuat Avni' kumpası!

Tarih
08 Ocak 2017
İzlenme
Kişi
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin anayasaya hem Meclis'te hem de referandumda 'evet' oyu vereceğini açıklamasının ardından bazı çevreler atağa geçti.

AK Parti ve MHP'nin üzerinde anlaştığı cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifi görüşmelerine Meclis Genel Kurulu'nda pazartesi günü başlanacak. Genel Kurul'a gelmesine sayılı günler kala süreci baltalamak isteyenler sahte iddialarla provokasyona başladı.

'Fuat Avni' kumpası!

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Twitter'dan MHP'li vekillerin şahsi telefon numaralarını paylaşarak vekillerin üzerinde baskı kurulması çağrısı yaptı. MHP'li seçmene seslenen Tanal'ın bu davranışı tepki çekti.

FETÖ'cülerin Twitter hesabı Fuat Avni'den 7 Haziran seçimine kısa bir süre kala seçimlerde oy hırsızlığı olacağını iddia ederek sandık görevlilerinin listesi paylaşılmıştı. Mahmut Tanal'ın bu paylaşımı Fuat Avni hesabından paylaşılan 302 kişilik sandık görevlileri listesini hatırlattı. FETÖ'cü bu hesaptan yapılan paylaşımın doğru olmadığı 7 Haziran'da yapılan seçimlerde ortaya çıkmıştı.

MHP'den ihraç edilen genel başkan adaylarından Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ve Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, başkanlık sistemini içeren anayasa değişikliğine 'hayır' oyu vereceklerini bir bildiri ile açıklamıştı. Parti içerisinde kendileri gibi düşünen başka milletvekilleri de olduğunu belirten bu isimler, TBMM'de hayır oyu çıkması için çalışacaklarını söyleyip ortaya korku iklimini yaymaya çalışmıştı.

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

;