GÜNCEL

Akıncılar, FETÖ/PDY’nin yazışmalarını deşifre etti

Tarih
16 Şubat 2017
İzlenme
Kişi
FETÖ/PDY elebaşı Fethullah Gülen'e, haklarında arama kararları bulunan kurum müdürleri ve profesörler dahil olmak üzere örgüt üyelerinden gelen e-postalar deşifre edildi. İntikam yeminlerinin edildiği yazışmalarda bazı örgüt üyelerinin, elebaşı Fethullah Gülen’den para istediği ortaya çıktı..

Kendilerini "Akıncılar" olarak adlandıran ve misyonlarını internet sitelerinde "İnanç ve Ahlaki değerlerimize saldırı yapan, toplum ve kamu vicdanını olumsuz etkileyen Türkiye aleyhtarı internet siteleriyle mücadele" olarak tanımlayan hack grubu, FETÖ/PDY terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen'e ait olan mail yazışmalarını deşifre etti. Devletin ilgili kurumlarına teslim edilen yazışmalarda ise uluslararası basın kuruluşlarının olması da dikkat çekti.

15 Temmuz darbe girişimimin ardından kırmızı bültenle aranan FETÖ/PDY elebaşı Fethullah Gülen'e, haklarında arama kararları bulunan kurum müdürleri ve profesörler dahil olmak üzere örgüt üyelerinden gelen e-postalar deşifre edildi.

BİNLERCE YAZIŞMA DEVLETE TESLİM EDİLDİ
Hackleme işleminde 3 bin 962 adet e-posta yazışması, 17 farklı veri tabanı, 495 Skype iletişim listesi ve çeşitli dökümanlar ile FETÖ yöneticilerinin parola bilgilerini ele geçirildi.

KİMİ GÖREV İSTEDİ KİMİ PARA TALEP ETTİ
FETÖ yöneticilerinin parola bilgilerinde yer alan kısımda FETÖ/PDY örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle aranan bir üniversite profesörünün, " Sayın Gülen'e çok yüksek bir mesajım vardır. Rica etsem iletir misiniz!. Sadrazam geldi sizi masaya davet ediyor! Catcha numaram şifredir anlayacaktır 1600" ifadelerinin yer aldığı e-posta gönderdiği görülüyor. Ayrıca yazışmalarda çoğu vatandaşın ailelerinin geçiminin üstlenildiği takdirde her türlü göreve hazır oldukları da yer alıyor. Düzce'de kamu kurumunda şube müdürü olarak çalışan bir devlet memuru ise telefonlarının dinlendiğini belirttiği e-postasında "35 yıldır vakıf adabıyla yetiştim ve çok müşkülüm. Sizden 2 milyon TL geri ödemek kaydıyla borç istiyorum" diye yazdığı da görüldü.

ULUSLARARASI BASIN KURULUŞLARI DA VAR
Terörist Gülen'e gönderilen e postaların içinde en dikkat çekici olanlardan ise Türkiye'de de yayın hakları bulunan uluslarararası medya kurumlarının yazışmaları oldu. İçerikte Gülen ile, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye hakkında röportaj talebinin yer aldığı görüldü.

AKINCILAR: HİZMETLER DEVLETİN BEKASI İÇİNDİR
FETÖ elebaşının resmi web sitesini hackleyerek yazışmaları elde ettiklerini açıklayan hacker grubu yaptıkları yazılı açıklamalarda binlerce bilgi ve yazışmaları devletin ilgili kurumlarına teslim ettiğini de duyurdu. Açıklamalarında 2001 yılından bu yana devletine hizmeti şiar edindiklerini belirterek, "Çizgisini ve savunduğu değerleri asla değiştirmemiş, milli ve manevi değerlere önem veren anlayışı ile hareket etmiştir. Bundan sonra da hiçbir övgü ve takdir beklentisi olmadan devletine hizmet için faaliyetlerini milletinin bekası için yürütecektir" ifadelerine yer verdi.

Haberseyret

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Mehmed

  16 Şubat 2017 12:52
  0 0
  Helal olsun size, işte gercek hackerler
 • Sesli Makale

  16 Şubat 2017 11:16
  0 0
  Lütfen haberin başlığını iyi okuyunuz.PYD değil PDY yazıyor yani Paralel Devlet Yapılanmasının kısaltması
 • Ismail

  16 Şubat 2017 10:51
  0 2
  Haberin neresinde pyd ile bağlantı maili. Insanlari aptal yerine koyuyorsunuz. Başlığı yanlış atıp sırf haber okunsun diye yanlis haber yapıyorsunuz. Kiniyorum
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

;